wtorek, 8 maja 2012

Jazda na rowerze - kalorie

Jazda na rowerze to jedno z najlepszych ćwiczeń jakie możesz wykonywać, jeżeli twoim celem jest zgubienie sporej ilości kalorii. Dłuższa jazda (powyżej 30 minut) zmusza organizm do korzystania ze zgromadzonych pokładów energii, a co za tym idzie powoduje spalanie tkanki tłuszczowej. Powoduje to, że rozpoczęcie treningów pomoże w bardzo szybkiej utracie wagi!

Dowiedz się więcej o odchudzaniu na rowerze, kliknij: Odchudzanie na rowerze

Ile mogę spalić kalorii?

Godzinna jazda tempem, które nie wywołuje zadyszki (co oznacza spokojnie, bez większego wysiłku) pozwala na bezproblemowe spalenie około 500 kalorii. Trzeba zaznaczyć, że liczba ta różni się w zależności od wieku, wagi i innych czynników, jednak różnice nie są zbyt duże. Uwaga! Jazda mocnym tempem, z dużym wysiłkiem wcale nie powoduje, że stracimy więcej tkanki tłuszczowej! Jest wręcz odwrotnie. To właśnie spokojna jazda spowoduje szybką utratę wagi. Najlepiej jeździć zatem w tempie spokojnym, tak, aby nie mieć zadyszki. Jednak nie przesadzajmy - pedałowanie bez żadnego wysiłku nie przyniesie skutków.

Cellulit? To przeszłość!

Zapomnij o cellulicie. Jeżdżąc na rowerze w prosty i skuteczny sposób się go pozbędziesz! Dodatkowo ujędrnisz pośladki, uda, brzuch i ręce. Zostało to sprawdzone i potwierdzone przez dziesiątki kobiet (i nie tylko). Rowerowanie to same korzyści! Zacznij zatem jak najszybciej.

3 komentarze:

 1. Zapraszam też do przeczytania innych artykułów o odchudzaniu :

  http://mathmed.blox.pl/strony/odchudzanie.html

  OdpowiedzUsuń
 2. eeee... jazda na rowerze daje przyjemność tylko wtedy, kiedy jedzie się tak, żeby się ZAJECHAĆ. :) inaczej to no-fun.

  OdpowiedzUsuń
 3. FUNatyk :D

  Ja tam wolę się snuć spokojnie wśród zieleni;)

  OdpowiedzUsuń