wtorek, 10 lipca 2012

Jazda na rowerze a ciąża

Jazda na rowerze a ciąża - jeśli szukasz informacji na ten temat, jesteś w odpowiednim miejscu. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego o tym zagadnieniu.

Jeśli tu trafiłaś, to zapewne lubisz jazdę na rowerze i zastanawiasz się, czy nie zaszkodzi ona Twojemu dziecku. Ciąża to okres, w którym należy zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Czy w związku z tym rower należy odstawić? Otóż nie, nie musisz rezygnować z tej przyjemności! Jazda na rowerze przynosi wiele ważnych korzyści. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Co daje rower?

Autor: Simply Bike
Jazda na rowerze podczas ciąży jest wręcz wskazana. Jest jednym z najlepszych ćwiczeń, gdyż nie wymaga gwałtownych ruchów, podskoków, wielkiego wysiłku. Dzięki płynności ruchów i łatwej kontroli nad intensywnością ćwiczenia, stoi na równi z pływaniem, które także jest świetnym ćwiczeniem dla kobiet w ciąży.

Podczas jazdy należy pamiętać o niskiej intensywności i nie przemęczaniu się. Teraz to ciąża jest najważniejsza i nie powinno przesadzać się z aktywnością fizyczną. Miej ze sobą zawsze coś do picia, najlepiej będzie, jeśli nie będziesz wyjeżdżać samotnie, tylko z osobą towarzyszącą. Może uda Ci się namówić jakąś ciężarną koleżankę? :)

Zwracaj też uwagę na odpowiednie odżywianie. Pamiętaj, że jazda na rowerze spala nawet 400-500kcal/godzinę i że ubytek ten należy uzupełnić. Więcej na ten temat tutaj: Jazda na rowerze - kalorie

Inne rady, jakie są związane z jazdą na rowerze i ciążą to: trzeba pamiętać o wyprostowanej sylwetce, wygodnej pozycji. Trzeba też mieć na uwadze to, że waga osoby w ciąży ulega zmianie, zmienia się też środek ciężkości, tak więc należy ostrożnie dobierać trasy i tempo, tak aby nie doszło do upadku. Nie powinno wyjeżdżać na rowerowe wycieczki, jeśli istnieje ryzyko załamania pogody! Łatwo wtedy o przeziębienie. Nie wolno się przemęczać, teraz rower to ma być wyłącznie przyjemność, nie trening.

Na koniec ostatnia uwaga. Jazda na rowerze podczas ciąży to mimo wszystko czynność, która w szczególnych przypadkach może być niewskazana. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do swojego lekarza i zapytasz o jego opinię.

Mam nadzieję, że teraz zagadnienie jazda na rowerze a ciąża nie jest Ci obce :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz